TÄVLING


Välkommen till

Eda Ridskola AB


Kontakt: Jessica Anderberg 0708 430 388, eda_rs@hotmail.com

Tävling

Vi har tävlingar för ryttare på alla kunskapsnivåer.


 


Följ oss på facebook:

På ridskolans facebook-sida kommer det regelbundet upp nyheter och bilder!

Eda Ridskola har ett nära samarbete med

Eda Ryttarsällskapwww6.idrottonline.se/EdaRS-Ridsport/ 
Vi samarbetar med:

Eda Ridskola AB

har skapat en samlingsplats på landsbygden för allsidigt idrottande i form av gymnastik och styrketräning. En väl fungerande lokal, anpassad för alla, med utsikt in mot ridbanan så åskådare kan följa ridundervisningen. Utmärkt för gemenskap, fester, träning, företagsevent.  Projektet avser en tillbyggnad av verksamhetslokal. Möjliggjordes med bidrag från Europeiska jordbruksfonden och Leader Folkungaland.